Як провести літо із користю для дитини
Переваги навчання влітку
Зазвичай в кінці року батьки ламають голову, як зробити своїй дитині яскраве та цікаве літо. Хтось дає дітям вільний відпочинок, вважаючи, що перезавантаження важливіше за все. Хтось встановлює розклад повторень і занять з репетиторами в літніх школах і на спеціальних сезонних курсах. І в тих, і в інших є аргументи на користь їх вибору. Але який же підхід вірний розберемось у статті.


Відпочити чи підтягнути знання?
Дитина повинна вчитися цілий рік. Знання забуваються, якщо регулярно не повторювати пройдений матеріал вдома. Проте, під час канікул режим занять має бути менш насиченим, ніж у шкільний період. Без підтримки та мотивації від батьків, дитині буде важко опанувати бажання погуляти та сісти за книжку. Не будьте занадто вимогливими, тому що в дитини може сформуватися або зміцнитися негативне відношення до навчання і вже потім вона не буде його нормально сприймати. Тому перше, що потрібно запам'ятати: правильний розподіл навантаження і підтримка - це ключ до успіху.
Чому я люблю літо? Влітку я вільна від школи, уроків, домашки, я можу робити те, що хочу. Минулого року я підтягнула свою англійську і почала ходити на танці. Цього року я планую записатись на малювання і розібратися із темами по математиці, які не зрозуміла. І це все не заважає гарному відпочинку!
Настя
Учениця 7-го класу
Друге, що варто запам'ятати - за 3 місяці літа діти можуть непомітно для себе засвоїти більше інформації, ніж за цей самий період у школі. Це пояснюється відсутністю "обов'язку" вчитися, зникає напруженість і мозок швидше реагує на нові знання, які потім легше запам'ятовуються.

5 причин продовжувати навчання дитини влітку
1. Абсолютна свобода
Немає жодних рамок та обмежень, чіткого розкладу, обов'язку йти у школу. Можна обрати комфортний час та місце занять.

2. Літо - час для вдосконалення знань
Можна записатися на літні курси, почати ходити в різні гуртки чи самотужки опанувати певний предмет. Влітку на це є цілих 3 місяці!

3. Непереривність навчального процесу
Інформація має властивість забуватися, якщо її регулярно не повторювати. Дуже важливо обрати комфортний темп навчання і бути в ньому без тривалих перерв. Це триматиме дитину в тонусі і не дозволить розлінуватися.

4. Зменшення навантаження протягом навчального року
У шкільний період діти і так мають велике навантаження. Вони проводять весь час у школі, а потім у більшості ще є репетитори та курси. Крім того, у 9 та 11 класах підготовка до ДПА і ЗНО, що забирає багато сил. Якщо ж влітку приділити час навчанню і підтягнути те, що вдавалось найгірше, то ви розвантажите свою дитину протягом навчального року. Їй вже не потрібно буде бігати вечорами до репетиторів і бути постійно втомленою.

5. Бажання піти в екстернат
У старших класах багато хто обирає саме цю форму навчання, щоб цілеспрямовано готуватися до ЗНО. Наприклад, випускник 9-го класу може за рік вивчити матеріал 10-11-х класів. Це суттєво економить час та допомагає більше уваги приділити підготовці до тестування в 11 класі, щоб потім вступити до омріяного вузу.


Що не можна робити батькам
Основна суть - не перенавантажити
1. Примушувати займатись без аргументації - дитина не зрозуміє навіщо вона це робить і буде механічно виконувати завдання, це не ефективно;

2. Сварити, якщо в дитини щось не виходить - таким способом неможливо допомогти чи навчити, ви просто вбиваєте бажання здобувати знання;

3. Підганяти та надмірно контролювати процес - викличе тільки протест і небажання виконувати такі завдання, має бути самостійність;

4. Вимагати більше, ніж дитина може зробити фізично: канікули - це час, коли мозок розслабляється і нормально, що він не налаштований надмірно навантажуватись, тому краще робити менше завдань але якісно;

5. Забороняти відпочивати без виконаного завдання - в дитини канікули, вона не повинна заслужити право відпочинку, воно в неї і так є;

6. Ігнорувати бажання дитини - потрібно вміти домовлятись та враховувати думку своїх дітей, інакше дрібні непорозуміння переростуть в образу.

Враховуйте інтереси вашої дитини, завжди питайте її побажання. Головне під час літнього відпочинку - провести час цікаво і з користю для дитини. Саме тоді вдасться досягти балансу - дитина відпочине та навчиться новому.
Косогова Альона
дитячий, сімейний психолог, керівник Студії Психологічних Консультацій
То як же правильно вчитись влітку і як не перенавантажити дитину? Все це ви дізнаєтесь після перегляду запису нашого вебінару.